Biblioteka szkolna zaprasza!

Piątek:

11:35 – 12:05 –  4. przerwa

Nowa mieszkanka biblioteki

W zeszłym roku szkolnym został ogłoszony wśród uczniów konkurs na projekt maskotki biblioteki szkolnej. Spośród około 30 prac wyłoniono 10 propozycji, na które uczniowie mogli oddawać swój głos. Wygrał projekt Wiktorii Błaszkowskiej.

Dzięki ogromnej życzliwości i zaangażowaniu mamy Wiktorii – pani Karoliny Błaszkowskiej pod koniec października do biblioteki szkolnej trafiła ogromnych rozmiarów maskotka, wykonana według zwycięskiego projektu.

Żabka nie ma jeszcze imienia – uczniowie do końca listopada mogą zgłaszać swoje propozycje, łączące w sobie imię z zachętą do czytania.

Pani Karolina Błaszkowska zaproponowała też jeszcze jeden konkurs – na odgadnięcie tytułu książki, w której zaczytana jest nasza żabka.

Mamy nadzieję, że dzięki maskotce uczniowie jeszcze chętniej będą korzystać z ciągle powiększającego się księgozbioru naszej biblioteki.

Czytelnik miesiąca

Wiktoria Krawczyk, kl.2a

Wiktoria Michalewicz, kl. 1 gimnazjum

Marika Walkowiak, kI. 1 gimnazjum

Julia Lorenz. kl. 2b

Nikodem Michalski, kl. 3 gimnazjum

Nicola Rachmajda, kl. 2b

Michalina Ratajczak, kl. 3a

Nikola Rachmajda, kl.2b

Wiktoria Michalewicz, kl. 1 gimn.

Nasza maskotka ma imię!

W wyniku dwustopniowego głosowania maskotka biblioteczna otrzymała imiona:
CZYTUNIA
KSIĄŻKOMIŁA
Mamy nadzieję, że te dwa sympatyczne imiona zachęcą naszych uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
                                         Zapraszamy!

Nasi czytelnicy polecają

Chciałabym Wam polecić książkę pt. ,"Gorzkie urodziny", którą napisała Anne Casidy. Książka ta według mnie jest bardzo ciekawa. Wystarczy przeczytać pierwsze strony, a dowiesz się, czego ona dotyczy. Przeplatają się tu dwa powiązane ze sobą wątki - historia porzuconego niemowlęcia i historia 17- letniej Julii oraz jej nowej przyjaciółki Tiny. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak się wszystko potoczyło, to sięgnij po tę książkę. Gorąco polecam :)

Nikola Apolinarska
uczennica klasy I gimnazjum

Gorąco polecam Wam  książkę „OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE” Ransoma Riggsa . To niezwykła opowieść o Jakubie i tajemnicach jego dziadka, które później przerodzą się w niepowtarzalną podróż życia chłopaka. Książka mrożąca krew w żyłach, po której trochę trudniej zasnąć. Powieść ubarwiona tajemniczymi ilustracjami, niezwykle ciekawa i wciągająca. Zachęcam do przeczytania również kontynuacji „OSOBLIWEGO DOMU PANI PEREGRINE”.

Marika Walkowiak
uczennica klasy I gimnazjum

Copyright by G. Piskorz; aktualizacja 4.10. 2018 r.