Nasza szkoła obecnie

Wchodząc do naszej szkoły zobaczysz zadbany, kolorowy budynek otoczony zielenią i pięknie przystrzyżonymi żywopłotami - niewątpliwa zasługa osób, które dbają o porządek i estetykę całkiem sporego obiektu i otoczenia.

Dyrektorem Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim od roku 1994 jest mgr Józef Sajbura, a w jego pracy dydaktyczo-wychowawczej wspomaga Go Grono Pedagogiczne składające się z 19 nauczycieli.

Nieocenioną pomocą w tej pracy są również Rodzice, a szczególnie Rada Rodziców z niezwykle zaangażowaną przewodniczącą p. Renatą Konieczną.

Obiekty naszej szkoły znajdują się blisko centrum miejscowości. Budynek szkolny to tzw. 1000-latka, ale wielokrotnie modernizowany i rozbudowywany, zyskał ładną i funkcjonalną formę.

Dysponujemy 15 izbami lekcyjnymi (w tym 2 pracownie komputerowe, pracownia fizyko-chemiczna, wspaniale wyposażona pracownia-kuchnia z nowoczesnymi kuchenkami indukcyjnymi i całym zapleczem do przygotowywania posiłków, dużą salą dla uczniów 5-cio letnich), oraz salą gimnastyczną.

W budynku szkoły znajduje się również prężnie działająca biblioteka. Przy szkole znajduje się boisko asfaltowe do gry w piłkę ręczną. Wielką radością jest dla nas piękny kompleks sportowy "Orlik" położony tuz obok szkoły. Wokół jest dużo zieleni, uroku dodają liczne drzewa i krzewy ozdobne.

Ze szkoły niedaleko jest do lasu i nad jezioro. Z roku na rok nasza szkoła staje się coraz ładniejsza i lepiej wyposażona. Obecnie we wszystkich klasach uczniowie siedzą w nowych, estetycznych ławkach, a do dyspozycji mają nowoczesne meble. W wielu klasach zainstalowane zostały tablice interaktywne wraz z projektorami i komputerami.

Codziennie każdy uczeń może po zajęciach lekcyjnych uczestniczyć w wielu kółkach przedmiotowych. Dużą popularnością cieszą się zajęcia w nowoczesnej kuchni (pracowni technicznej), gdzie uczniowie uczą się nowoczesnej sztuki gotowania i pieczenia ciast

Uczniowie klasy 4 regularnie jeżdżą na basen i uczą się pływać. Prężnie działa chór szkolny i klub turystyczny. Nasi uczniowie z nauczycielami z zaangażowaniem organizują i prowadzą szeroką działalność ekologiczną (Dzień Ziemi, Dzień Wody, Sprzątanie Świata, Segregujemy śmieci, zbiórka surowców wtórnych, zbiórka zużytych baterii itp.)

Co roku prowadzone są szkolenia na kartę rowerową.

Nasza szkoła organizuje też bardzo wiele imprez sportowych, zarówno na szczeblu szkolnym jak i gminnym. Uczniowie naszej szkoły zdobywali i zdobywają czołowe miejsca w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych (piłka ręczna, siatkówka, tenis stołowy, biegi przełajowe, zabawy sportowe klas 1-3 itd.) Każdego roku też nasi uczniowie startują z powodzeniem w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Szczególną satysfakcją jest dla nauczycieli fakt, że od wielu lat uczniowie klas 6 uzyskują bardzo wysokie noty w sprawdzianie klas szóstych, a uczniowie trzecich klas gimnazjum corocznie utrzymują się w ścisłej wojewódzkiej czołówce pod względem wyników uzyskanych podczas egzaminów gimnazjalnych.

W naszej szkole panuje życzliwa atmosfera. Prawie wszyscy znają się z imienia, nie ma u nas anonimowości. Cieszymy się, że bardzo sporadycznie zdarzają się akty wandalizmu, czy nagannego zachowania uczniów.

.
zobacz zdjęcia szkoły
Copyright by G. Piskorz; aktualizacja 13.08. 2018 r.